بیزنا http://www.bizna.ir/ fa Fri, 05 Jun 2020 03:57:16 am Fri, 05 Jun 2020 03:57:16 am http://www.bizna.ir/ http://www.bizna.ir/ bizna24@gmail.com bizna24@gmail.com bizna24@gmail.com نرم افزار بیماری ها ونسخ به انضمام گیاهان داروئی با اقتباس از ذخیره خوارزمشاهی جرجانی http://teb.bizna.ir/product-81615.html http://teb.bizna.ir/product-81615.html ذخیرهٔخوارزمشاهی کتابی‌است به زبان فارسی در پزشکی نوشتهٔ اسماعیل جرجانی. آغاز تألیف آن ۵۰۴ قمری بوده‌است. کتاب تقدیم به قطب‌الدین خوارزمشاه است. ذخیرهٔخوارزمشاهی بزرگ‌ترین کتاب پزشکی به زبان فارسی بود که تا بدان تاریخ نوشته می‌شد. جرجانی خود در باب تفصیل کتاب در مقدمهٔاثر گوید: ]]> http://teb.bizna.ir/product-81615.html Mon, 11 Jan 2016 01:00:00 pm نرم افزار گوشی اندروید بهداشت تناسلی زنان http://teb.bizna.ir/product-64329.html http://teb.bizna.ir/product-64329.html تمدن ایرانی با قدمتی چند هزار ساله، از پایه گذاران دانش پزشکی و طب در دنیا است و تربیت و معرفی بزرگانی چون ابن سینا، رازی و جرجانی به ساحت مقدس علم پزشکی مثالهایی از این ادعاست. با این وجود جدا از نظریات مکتوب موجود در کتب و مقالات بزرگان ما، بسیاری دستورات طبی در جامعه ایرانی متداول بوده که یا در منابع علمی ما اشاره ای به آنها نشده و یا اشاره ای گذرا و مختصر به آنها شده است. مواردی نظیر آداب خاص تغذیه، کار، خواب، استحمام و بسیاری عادات رایج فرهنگ ایرانی که به نظر میرسد در صورت پژوهش و بررسی در این آداب و عادات، میتوان به افق های جدیدی در دانش پزشکی دست یافت، افق هایی که علاوه برغنی تر کردن دانش پزشکی، نام و تمدن فرهنگ بزرگ ایران و ایرانی را هر چه بیشتر به مردم جهان خواهند شناساند. 


]]>
http://teb.bizna.ir/product-64329.html Mon, 11 Jan 2016 01:00:00 pm
خواص گیاهان داروئی در یک نگاه برای گوشی موبایل با سیستم اندروید http://teb.bizna.ir/product-64314.html http://teb.bizna.ir/product-64314.html ضرورت آشنائی و شناخت کلی با شکل و تصویر ، خواص و کاربرد و منافع و زیان گیاهان داروئی برای انسان تصمیم به طراحی و تولید نرم افزاری گرفتیم با رابط کاربری آسان و کاربرد آموزشی فوق العاده زیبا و کاربردی که کاربر بتواند با یک نگاه هم با شکل گیاه آشنا شود و هم با کلیات منافع و ضررهای آن ، استفاده از این نرم افزار برای کلیه اقشار با هر گروه سنی پیشنهاد میشود

]]>
http://teb.bizna.ir/product-64314.html Mon, 11 Jan 2016 11:00:00 am
دانلود رایگان دمو نرم افزار جامع قانون سینا http://teb.bizna.ir/product-64313.html http://teb.bizna.ir/product-64313.html نرم افزار جامع قانون در طب ابوعلی سینا

قانون در طب یکی از کتابهای ابن سینا در زمینهٔ پزشکی‌است که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد. اصل کتاب به زبان عربی نوشته شده‌است و عبدالرحمن شرفکندی در دهه‌های۴۰ و ۶۰ شمسی، آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌است.

این کتاب مهم‌ترین و مفصل‌ترین کتاب ابن سینا در طب و از امهات کتب طبی در تمدن ایران پس از اسلام و از جمله مهم‌ترین آثار پزشکان دنیای قدیماست.

جایگاه قانون در تمدن طبی اسلام 

در تمدن ایران پس از اسلام سه کتاب در شمار مهم‌ترین کتب طبی پزشکان مسلمان آورده می‌شودالحاوی از محمد زکریای رازی، کامل الصناعة ازمجوسی اهوازی و در نهایت قانون ابن سینا. از این میان قانون ابن سینا از حیث غنای مطالب و حسن بیان بر دیگر آثار برتری دارد.

]]>
http://teb.bizna.ir/product-64313.html Mon, 11 Jan 2016 01:00:00 pm
دانلود رایگان نسخه نهائی نمایشی نرم افزار قرابادین کبیر عقیلی خراسانی http://teb.bizna.ir/product-64310.html http://teb.bizna.ir/product-64310.html

در این اثر که نخستین نرم افزار با اقتباس از مجموعه دو جلدی طب سنتی است، اطلاعاتی در مورد خواص داروهای گیاهی و طرز ساختن و نگهداری آنها ارایه گردیده است. در همین راستا مراجع به کار گرفته در این نرم افزار متن کامل کتاب خطّی قرابادین کبیر عقیلی خراسانی به اضافه متن کامل کتاب غیر خطّی مخزن الادویه نخست به بیان خواص برخی از غذاها، خوردنی‌ها و داروهای گیاهی پرداخته و سپس چگونگی مخلوط کردن برخی از ادویه‌جات و تهیه داروهای مختلف از آنها را بیان نموده است. در ادامه اطلاعاتی در مورد دیدگاه‌های اطبای قدیم در مورد شناخت درجات امتزاج ادویه‌ها و داروهای گیاهی با هم و تولید داروهای جدید با خواص جدید پرداخته و نحوه ساخت و نگهداری این داروها را بیان نموده است. آداب غذا خوردن مانند جمع نکردن غذاهای مختلف با هم در یک وعده غذایی، کیفیت سوزاندن برخی از ادویه‌جات و داروهای گیاهی، شرح برخی از اصطلاحات طب قدیم، شناخت حدود بیماری‌های مختلف و ویژگی‌های آنها و اطلاعاتی در مورد علم نجوم و علوم طبیعی از دیگر مندرجات این نرم افزار است .. .

]]>
http://teb.bizna.ir/product-64310.html Mon, 11 Jan 2016 01:00:00 pm
نرم افزار گوشی اندروید بهداشت تناسلی مردان http://teb.bizna.ir/product-64308.html http://teb.bizna.ir/product-64308.html تمدن ایرانی با قدمتی چند هزار ساله، از پایه گذاران دانش پزشکی و طب در دنیا است و تربیت و معرفی بزرگانی چون ابن سینا، رازی و جرجانی به ساحت مقدس علم پزشکی مثالهایی از این ادعاست. با این وجود جدا از نظریات مکتوب موجود در کتب و مقالات بزرگان ما، بسیاری دستورات طبی در جامعه ایرانی متداول بوده که یا در منابع علمی ما اشاره ای به آنها نشده و یا اشاره ای گذرا و مختصر به آنها شده است. مواردی نظیر آداب خاص تغذیه، کار، خواب، استحمام و بسیاری عادات رایج فرهنگ ایرانی که به نظر میرسد در صورت پژوهش و بررسی در این آداب و عادات، میتوان به افق های جدیدی در دانش پزشکی دست یافت، افق هایی که علاوه برغنی تر کردن دانش پزشکی، نام و تمدن فرهنگ بزرگ ایران و ایرانی را هر چه بیشتر به مردم جهان خواهند شناساند.  ]]> http://teb.bizna.ir/product-64308.html Mon, 11 Jan 2016 11:00:00 am نرم افزار جامع قانون در طب ابوعلی سینا http://teb.bizna.ir/product-64306.html http://teb.bizna.ir/product-64306.html

 مشتری محترم شما میتوانید دموی نمایشی نرم افزار را رایکان دانلود کنید.

قانون در طب یکی از کتابهای ابن سینا در زمینهٔ پزشکی‌است که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد. اصل کتاب به زبان عربی نوشته شده‌است و عبدالرحمن شرفکندی در دهه‌های ۴۰ و ۶۰ شمسی، آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌است.

این کتاب مهم‌ترین و مفصل‌ترین کتاب ابن سینا در طب و از امهات کتب طبی در تمدن ایران پس از اسلام و از جمله مهم‌ترین آثار پزشکان دنیای قدیماست.


]]>
http://teb.bizna.ir/product-64306.html Wed, 20 Jan 2016 03:00:00 pm
نرم افزار قرابادین کبیر عقیلی خراسانی http://teb.bizna.ir/product-64304.html http://teb.bizna.ir/product-64304.html  مشتری محترم شما میتوانید دموی نمایشی نرم افزار را رایکان دانلود کنید.
نرم افزار قرابادين كبير با اقتباس از نسخه خطي كتاب قرابادين كبير عقيلي خراساني به انضمام متن كامل كتاب مخزن الادويه و لغت نامه تفضيلي با برداشت از كتب مرجع طب سنتي تهيه شده و مجهز به امكانات پيشرفته جستجو موضوعي نسخ مركبات، بيماري ، مفردات داروئي و غيره بوده و شما قادر خواهيد بود به سهولت به كل مطالب مورد نيازتان دسترسي داشته باشيد تهيه اين نرم افزار را به كليه طبيبان طب سنتي ، پزشكان ،عطاري ها و محقيقين و دانشجويان و دوستداران محترم طب سنتي توصيه ميكنيم
مشتری محترم از روش خرید آنلاین مراحل خرید انجام دهید 
]]>
http://teb.bizna.ir/product-64304.html Wed, 20 Jan 2016 04:00:00 pm